Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia odnawialna - Anglicy rewitalizują tereny po londyńskiej elektrowni
Energia odnawialna - Anglicy rewitalizują tereny po londyńskiej elektrowni Poleć ten artykuł znajomemu...
Czwartek, 25 Marzec 2010 12:20
energiaPlan rewitalizacji terenów elektrowni w Battersea w Londynie jest jednym z największych i najbardziej oczekiwanych projektów w Wielkiej Brytanii. Na działce o pow. 16 ha, powstanie wielofunkcyjny kompleks, który zaoferuje ok. 771.000 mkw. powierzchni handlowej, biurowej, rozrywkowej oraz mieszkaniowej.

Centralnym elementem koncepcji architektonicznej będzie odrestaurowany budynek elektrowni.

Za opracowanie planu generalnego rewitalizacji odpowiedzialny był architekt Rafael Vinoly. W lutym agencja rządowa ds. urbanistyki i architektury CABE (Commission for Architecture and the Built Environment) nagrodziła projekt, określając go mianem inteligentnej i ekologicznej inwestycji.
Szczegółowe plany inwestycji zostały udostępnione do publicznego wglądu w Radzie Dzielnicy Wandsworth pod koniec 2009 r. W ocenie ogólnej projekt uzyskał 82% pozytywnych głosów. Deweloper Treasury Holdings oczekuje na wydanie decyzji planistycznych w tym roku.

Firma Cushman & Wakefield została wybrana na wyłącznego agenta odpowiedzialnego za zapewnienie źródeł finansowania projektu rewitalizacji terenów starej elektrowni.

Firma Cushman & Wakefield powołała specjalny zespół odpowiedzialny za realizację zlecenia, złożony ze specjalistów z różnych działów, świadczących usługi w zakresie powierzchni handlowych, biurowych, mieszkaniowych, rynków kapitałowych oraz usług finansowych i deweloperskich. Rozpoczęcie kampanii marketingowej planowane jest na przełomie wiosny i lata.

Źródło: WNP