Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia słoneczna - GE zwiększa nakłady na technologię cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych
Energia słoneczna - GE zwiększa nakłady na technologię cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych Poleć ten artykuł znajomemu...
Piątek, 26 Marzec 2010 12:42
solar- z Chin pochodzi większość światowego wydobycia surowców wykorzystywanych w technologii materiałów CdTe. To tutaj, w szanghajskim China Technology Center, naukowcy GE prowadzą badania nad wykorzystaniem CdTe oraz wpływem, jaki ma ten materiał na pracę urządzeń.

Głównym zadaniem, które stoi przez zespołem szanghajskiego centrum technologicznego, jest podniesienie jakości materiałów oraz opracowanie zaawansowanych technik ich charakteryzacji.

- w Indiach, w John F. Welch Technology Centre w mieście Bangalore, GE pracuje nad zwiększeniem możliwości modelowania materiałów. W przeciwieństwie do eksperymentalnego podejścia, które charakteryzuje wiele podmiotów działających w tym sektorze, GE jest przekonane, że znaczne podniesienie wydajności oraz niezawodności urządzeń jest możliwe tylko i wyłącznie poprzez lepsze poznanie wykorzystywanych materiałów oraz podstawowych praw fizyki dotyczących tych urządzeń. Głównym zadaniem zespołu w Bangalore jest tworzenie rozbudowanych modeli, które będą drogowskazem w projektowaniu zaawansowanych rozwiązań.

- zespół naukowców firmy GE w mieście Niskayuna w stanie Nowy Jork pracuje nad wszystkimi aspektami rozwoju modułu CdTe, m.in. nad dopracowywaniem wykorzystywanych materiałów, zwiększaniem wydajności urządzeń oraz doskonaleniem poszczególnych procesów. Dysponują oni wiedzą obejmującą wiele odrębnych dziedzin nauki, takich jak chemia powierzchniowa, obróbka laserowa czy fizyka plazmowa. Równie rozległe jest ich doświadczenie w opracowywaniu nowych produktów, zdobyte w innych działach firmy GE regularnie korzystających z najnowocześniejszych technologii (GE Healthcare, GE Lightning, GE Batteries).

Firma GE ma swojej ofercie szeroką gamę produktów wykorzystujących energię słoneczną, włączając w to produkty z zintegrowane z inteligentną siecią (Smart Grid power electronics). Inwertor panelu słonecznego Brilliance™ firmy GE wykorzystuje niezawodną technologię konwersji prądu wywodzącą się z tej samej technologii, która wykorzystywana jest w 1,5-megawatowych siłowniach wiatrowych.

Źródło: WNP