Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia odnawialna - Tylko 195 mln zł unijnych pieniędzy na wsparcie OZE
Energia odnawialna - Tylko 195 mln zł unijnych pieniędzy na wsparcie OZE Poleć ten artykuł znajomemu...
Piątek, 02 Kwiecień 2010 08:37
żarówkaJak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Ministerstwo Gospodarki ogłosiło konkurs na wsparcie OZE ze środków unijnych inwestycji, ale do podziału jest tylko 195 mln zł.


Według Pawła Tynela z Ernst & Young pieniądze zostaną podzielone tylko pomiędzy pięciu inwestorów, gdyż do konkursu mogą być zgłaszane jedynie duże inwestycje, a każda z nich może być wsparta kwotą do 40 mln zł.

Ministerstwo Gospodarki tłumaczy, że przyczyną ograniczenia budżetu konkursu jest brak pieniędzy oraz rozdysponowanie większej puli środków podczas ubiegłorocznego konkursu. 120 przedsiębiorców złożyło wtedy wnioski o ponad 3,1 mld zł, podczas gdy do podziału było niespełna 740 mln zł.

Wiele firm nie uzyskało wtedy wsparcia i złożyło odwołania od niekorzystnej oceny ich projektów, w wyniku czego ministerstwo musiało stworzyć rezerwę na ten cel, co zablokowało z kolei większość nierozdysponowanych jeszcze środków.

Według MG po rozstrzygnięciu złożonych odwołań możliwe będzie zwiększenie budżetu obecnej edycji konkursu. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Źródło: Cire