Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia odnawialna - RWE i niemieckie przedsiębiorstwa komunalne inwestują w OZE
Energia odnawialna - RWE i niemieckie przedsiębiorstwa komunalne inwestują w OZE Poleć ten artykuł znajomemu...
Środa, 07 Kwiecień 2010 09:04
energiaRWE Innogy wraz z 26 niemieckimi samorządowymi przedsiębiorstwami komunalnymi podpisało umowę w sprawie utworzenia konsorcjum Green GECCO. Celem powstałej spółki będzie opracowanie i realizacja projektów z zakresu produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

W ramach Green GECCO realizowane będą zarówno projekty niemieckie jak i europejskie z zakresu energetyki wiatrowej, biomasy, energii geotermalnej i wodnej, biogazu, a także energetyki solarnej.

Pierwszy wspólny projekt rozpocznie się jesienią tego roku i będzie to budowa lądowej farmy wiatrowej o mocy 20 MW w północnej Szkocji. Planowo obiekt ma zostać uruchomiony w 2011 roku.
Łącznie spółka planuje zainwestować w wytwarzanie energii cieplnej i elektrycznej ze źródeł odnawialnych około miliarda euro do 2020 roku.

Głównym celem projektów Green GECCO jest redukcja emisji dwutlenku węgla poprzez rozwój „zielonej” energii oraz zapewnienie, a następnie utrzymanie bezpieczeństwa dostaw energii w Europie.

W Green GECCO 51 proc. udziałów przypada na RWE Innogy, a pozostałe 49 proc. należy do 26 niemieckich samorządowych przedsiębiorstw komunalnych.

Źródło: WNP