Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia wiatrowa - Rewolucyjny wentylator 2 w 1
Energia wiatrowa - Rewolucyjny wentylator 2 w 1 Poleć ten artykuł znajomemu...
Środa, 14 Kwiecień 2010 15:31
wiatrakiW połowie maja tego roku na rynek (na początek tylko amerykański) trafi Greenfan – wentylator,  który ma zrewolucjonizować przemysł wiatraków, dmuchaw, itp. Urządzenie powstało niejako ze zintegrowania dwóch wentylatorów: dziewięcio- oraz pięciołopatkowego.

Gdzie ta rewolucja?

Po pierwsze: w samej budowie wentylatora – dzięki połączeniu koncentrycznie ułożonych wirników, dużego i małego, uzyskuje się wytworzenie różnicy ciśnień podczas pracy urządzenia.To zaś podnosi sprawność działania wentylatora i jednocześnie obniża zużycie energii potrzebnej do wprawienia wirników w ruch.

Po drugie: w rachunkach za energię elektryczną – co wynika z punktu powyżej, ale owa rewolucja ma być zauważalna dopiero po dłuższym używaniu Greenfana.

Po trzecie: w liczbie trybów pracy, których jest 4, przy czym najniższa prędkość obrotowa zaczyna się już od 250 obrotów na minutę, a nie jak w wielu modelach – od 600.

Cena na swój sposób też jest rewolucyjna, ponieważ w USA Greenfan ma kosztować 358$, co w przeliczeniu wg dzisiejszego kursu dawałoby nieco ponad 1000 zł. Trochę dużo – nawet jak za urządzenie zapewniające dodatkową wygodę za sprawą  przełączników umieszczonych nie w podstawie, lecz w górnej części korpusu wentylatora.

Źródło: Green Launches