Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia odnawialna - Dotykowe urządzenie z wyświetlaczem OLED do zarządzania domową energią
Energia odnawialna - Dotykowe urządzenie z wyświetlaczem OLED do zarządzania domową energią Poleć ten artykuł znajomemu...
Środa, 14 Kwiecień 2010 15:39
żarówkaIntel prawdopodobnie zaczął zazdrościć odkryć i nowych technologii firmie IBM. Nic więc dziwnego, że producent procesorów i podzespołów komputerowych stara się pokazać, że nie jest monotematyczny i przedstawia ładne, połyskujące niczym iPhone koncept urządzenia do zarządzania domowa energią.

Urządzenie przede wszystkim monitoruje zużycie energii. Pod tym pojęciem kryje się nie tylko elektryczność, ale również woda oraz prawdopodobnie gaz, ale nie jestem co do tego ostatniego pewny.

Sprzęt wyposażono w 11,2 calowy monitor wyświetlacz pojemnościowy OLED i system operacyjny Windows XP z dodatkową nakładką dla wygodnej nawigacji. Sercem czyli procesorem jest oczywiście Intel Atom Z530.

Interesująca jest zasada działania tego monitoringu. Otóż przez dostęp do sieci WiFi intelowski szpieg, zupełnie jak skarżypyta, przekazuje wszelkie informacje do dostawcy energii, z którym została podpisana umowa na świadczenie usług. Nie wiem czy na Zachodzie sieci bezprzewodowe są już na tyle rozwinięte, że wystarczy postawić byle urządzenie, byle gdzie, aby przez sieć access pointów przesyłało informacje do dowolnej wybranej jednostki.

Źródło: Inhabitant