Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia odnawialna - Kolejny konkurs na dofinansowanie OZE
Energia odnawialna - Kolejny konkurs na dofinansowanie OZE Poleć ten artykuł znajomemu...
Piątek, 16 Kwiecień 2010 09:49
energiaMinisterstwo Gospodarki pod koniec ubiegłego miesiąca ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie ze środków unijnych inwestycji w zakresie budowy jednostek wytwarzania energii elektrycznej lub ciepła ze źródeł odnawialnych. Jak zwraca uwagę „Puls Biznesu” jest o co walczyć, ale konkurencja będzie duża.

W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Działanie 9.4 "Wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych" firmy i samorządy mogą się ubiegać o dofinansowanie inwestycji w energię odnawialną, a do podziału jest 195 mln zł.

Minimalna wartość projektów, które mogą być dofinansowane w ramach tego konkursu wynosi 20 mln zł z zastrzeżeniem, że dla inwestycji w zakresie wytwarzania energii elektrycznej z biomasy lub biogazu oraz budowy lub rozbudowy małych elektrowni wodnych, wynosi 10 mln zł. Maksymalna kwota dofinansowania - 40 mln PLN.
Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 17 maja 2010 r. i potrwa dwa tygodnie.

Jak podkreśla „PB” w ocenie przedsiębiorców jest o co walczyć, ale spodziewają się oni dużej ilości wniosków i związanej z tym sporej konkurencji.

Jednocześnie dziennik zwraca również uwagę, że ponad 40 beneficjentów poprzedniego konkursu, w ramach którego przyznano do podziału 1,15 mld zł, nadal w większości nie podpisało umów, bo procedura nadal trwa.
Jak wyjaśnia w „PB” Bogna Cichowska-Duma, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich w MG, zgodnie z zasadami konkursu jego uczestnicy mieli czas do 14 kwietnia 2010 r. na złożenie dodatkowych dokumentów. Ujawnia ona jednocześnie, że w ramach ubiegłorocznego konkursu została podpisana dotychczas tylko jedna umowa.

Źródło: Cire