Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia słoneczna - Powstaje pierwsze w Polsce Stowarzyszenie Przemysłu Termicznej Energetyki Słonecznej
Energia słoneczna - Powstaje pierwsze w Polsce Stowarzyszenie Przemysłu Termicznej Energetyki Słonecznej Poleć ten artykuł znajomemu...
Środa, 21 Kwiecień 2010 13:22

solarPodczas III Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej zostanie zawiązane pierwsze krajowe Stowarzyszenia Przemysłu Termicznej Energetyki Słonecznej (SPTES).

Do tej pory przemysł i firmy usługowe działające w obszarze energetyki słonecznej nie miały swojej formalnej reprezentacji i nie mogły aktywnie uczestniczyć w opracowywaniu i konsultacji programów i regulacji prawnych dotyczących tego sektora.

Członkami założycielami są członkowie Panelu Producentów i Instalatorów Urządzeń Energetyki Słonecznej (tzw. Panel Słoneczny „20 x 2020”), zrzeszającego obecnie 9 firm, ale jest ono otwarte dla wszystkich zarejestrowanych w Polsce firm i instytucji, działających szeroko na rzecz wykorzystania energii słonecznej.
W Europie istnieje 17 krajowych stowarzyszeń przemysłu termicznej energetyki słonecznej, które są członkami Europejskiej Federacji Przemysłu Termicznej Energetyki Słonecznej (ESTIF). SPTES stanie się 18 tzw. „zbiorowym” członkiem ESTIF.

Spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Przemysłu Termicznej Energetyki Słonecznej odbędzie się po zakończeniu III Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej w dniu 19 maja w Niepołomicach, na Zamku Królewskim.

Źródło: WNP