Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energa uczy energooszczędnego budownictwa
Energa uczy energooszczędnego budownictwa Poleć ten artykuł znajomemu...
Czwartek, 22 Kwiecień 2010 14:27

energiaGrupa Energa pod adresem ekooszczedni.pl udostępnia inwestorom zainteresowanym budownictwem ekologicznym i energooszczędnym internetową bazę wiedzy zawierającą ponad 400 artykułów i 30 filmów z poradami.

Serwis jest przeglądem wiedzy eksperckiej i praktycznych porad na temat dostępnych technologii i rozwiązań budownictwa pasywnego, energooszczędności, budowania i życia w zgodzie z naturą. Ekooszczedni.pl obejmuje przekrojowe teksty poruszające zagadnienia energooszczędności na różnych etapach realizacji inwestycji oraz praktyczne porady i wskazówki, jak budować energooszczędnie i mieszkać ekonomicznie i w zgodzie z naturą. Autorami tekstów i porad są eksperci firm rozwijających technologie budownictwa pasywnego, a także producenci urządzeń, które pozwalają eksploatować budynki oszczędniej. W pierwszym etapie rozwoju w serwisie zgromadzono kilkaset tekstów. Ich liczba będzie wzrastać wraz z budującą się wokół internetowej encyklopedii społecznością.

- Inicjatywa ta narodziła się z potrzeb i oczekiwań inwestorów. Zainteresowanie budownictwem pasywnym i energooszczędnym jest coraz większe. Inwestorzy mają na celu wdrażanie rozwiązań ograniczających wysokość rachunków związanych z eksploatacją domu, przy jednoczesnym podnoszeniu komfortu życia - mówi Ireneusz Kulka, dyrektor biura marketingu i komunikacji Energa SA.
- Energa jako krajowy lider w produkcji ekologicznej energii inwestuje w rozwiązania innowacyjne oraz kolejne odnawialne i niskoemisyjne źródła wytwarzania. Właściciele domków, do których głównie skierowani są ekooszczedni.pl, to dla nas ważna grupa klientów. Grupa, która już wkrótce może stać się naszym partnerem w ekologicznej mikrogeneracji energii elektrycznej z wykorzystaniem solarów, pomp ciepła i przydomowych wiatraków. Dzięki naszej pomocy zielony prąd będzie można produkować we własnym domu, a jego nadmiar odsprzedawać Enerdze - dodaje Ireneusz Kulka.

Formuła ekooszczedni.pl zakłada zaangażowanie społeczności firm i inwestorów indywidualnych, dlatego przez ostatnich kilka miesięcy serwis był dostępny w wersji testowej. Przez ten okres gromadzono w nim materiały merytoryczne oraz tworzono założenia dalszego rozwoju. Dzięki temu archiwum projektu zawiera już ponad 400 artykułów i 30 filmów z poradami.

Źródło: WNP