Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia słoneczna - NFOŚiGW dofinansuje kolektory słoneczne
Energia słoneczna - NFOŚiGW dofinansuje kolektory słoneczne Poleć ten artykuł znajomemu...
Środa, 05 Maj 2010 12:41

solarPrawdopodobnie już latem ruszy przygotowywany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program dotacji dla wspólnot mieszkaniowych i właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą wykorzystać kolektory słoneczne – podaje „Rzeczpospolita”.


Według relacji dziennika program zakłada dofinansowania zakupu kolektorów słonecznych łącznie z kosztami przygotowania projektu i montażem instalacji. Zainteresowani otrzymaniem dotacji będą musieli zaciągnąć kredyt w banku i po zrealizowaniu przedsięwzięcia otrzymają dofinansowanie w wysokości 45 proc. spłacanego kapitału kredytu.

Jednocześnie warunkiem udzielenia dotacji jest zakup kolektorów płaskich i próżniowych, których cena nie przekroczy 2,5 tys. zł za mkw.

NFOŚiGW planuje wydać na dofinansowanie inwestycji w kolektory słoneczne 300 mln zł, a dwie trzecie tej kwoty ma być wydane w ciągu dwóch najbliższych lat.

Według szacunków cytowanego przez „Rz” Michała Kwasiborskiego z Instytutu Energetyki Odnawialnej pozwoli to na dofinansowanie średnio 50 tys. mkw. kolektorów słonecznych rocznie.

Źródło: Cire