Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia słoneczna - Solarny nagrzewacz do wody
Energia słoneczna - Solarny nagrzewacz do wody Poleć ten artykuł znajomemu...
Piątek, 14 Maj 2010 14:54

solarRozwiązanie to może się przydać jako alternatywa elektrycznego bojlera w prowizorycznym domku letniskowym. Z tego pomysłu najchętniej skorzystają młode osoby, które nie posiadają funduszy na remonty czy zakładanie różnego rodzaju instalacji grzewczych itd.
Niektórzy z Was posiadają działki znajdujące się z dala od miejskiego zgiełku. Z doświadczenia wiemy, że nie wszyscy inwestują w profesjonalne wykończenie “imprezowej chatki” dlatego elektryczność czy też ciepła woda stanowi w takich miejscach rarytas. Na szczęście w letnim sezonie, kiedy Słońce mocno grzeje można w bardzo tani i prosty sposób nagrzać wodę do porannego prysznica.

Nie trzeba samemu budować solarnych paneli i innych skomplikowanych urządzeń. Podstawowymi materiałami jest kilka desek, dwa węże ogrodowe, czarny spray, folia aluminiowa lub blacha aluminiowa oraz niewielki zbiornik na wodę. W letni dzień woda w wężu ogrodowym, może nagrzać się do wysokich temperatur, ale nie w przypadku większych beczek może to już wypaść nieco gorzej.

Źródło: Ecologic