Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Szkolenia i Targi Energia Wodna WARSZTATY ABC… MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH
WARSZTATY ABC… MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH
Energia Wodna

WARSZTATY ABC… MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH

W dniach 1 - 3 kwietnia 2011 zapraszamy na kolejne – dziewiąte warsztaty „ABC… MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH” organizowane przez firmę ECO INCEPTUM w GRUDZIĄDZU (sala szkoleniowa Klubu SKALA, ul. Rybacka 14).

Ogólnopolskie warsztaty „ABC… MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH” adresowane są do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w branży energetyki wodnej jak również do osób, które  już rozpoczęły poszukiwania lokalizacji i potrzebują źródła fachowej wiedzy na poziomie elementarnym.
Podczas trzydniowych warsztatów przedstawione zostaną podstawy prawne funkcjonowania branży MEW, podstawowe zagadnienia ekonomiczne, omówione zostaną podstawy prawidłowego projektowania i budowy MEW.
Warsztaty prowadzone będą przez doświadczone osoby zajmujące się na co dzień zagadnieniami małej energetyki wodnej, a związane zawodowo z Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych oraz Polską Akademią Nauk.


SZKOLENIE KWALIFIKACYJNE

W dniu 2 kwietnia 2011 w GRUDZIĄDZU (sala szkoleniowa Klubu SKALA, ul. Rybacka 14) odbędzie się SZKOLENIE KWALIFIKACYJNE, podczas którego można będzie uzyskać następujące świadectwa kwalifikacyjne:
E I – uprawnia do eksploatacji oraz obsługi urządzeń elektrycznych czyli w branży MEW, wszystkich urządzeń, szaf, połączeń związanych z wytwarzaniem, przepływem, czy pomiarem energii elektrycznej. Zwracamy tu uwagę, iż świadectwa kwalifikacyjne należy posiadać, nawet wówczas, kiedy mamy w elektrowni urządzenia „bezobsługowe”.
E II – uprawnienia do eksploatacji oraz obsługi urządzeń energetycznych, takich jak turbiny wodne, wiatrowe, parowe itp.
D I – uprawnienia dozoru, upoważniają do wydawania poleceń dla osób, które eksploatują urządzenia elektryczne. Powinien je posiadać każdy przełożony osoby, która pracuje w MEW.
D II – uprawnienia dozoru, upoważniają do wydawania poleceń dla osób, które eksploatują urządzenia energetyczne. Powinien je posiadać każdy przełożony osoby, która pracuje w MEW. 

Szczegóły: www.inceptum.pl