Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły
Energia wiatrowa - W Unikowicach powstanie elektrownia wiatrowa Poleć ten artykuł znajomemu...
Wtorek, 29 Czerwiec 2010 10:05

wiatrakiW gminie Paczków w miejscowości Unikowice (woj. opolskie) powstanie mała elektrownia wiatrowa o łącznej mocy 6,5 MWel.

Więcej…
 
Energia odnawialna - Organizacje związane z OZE apelują do premiera o interwencję w sprawie KPD Poleć ten artykuł znajomemu...
Poniedziałek, 28 Czerwiec 2010 15:03

energiaW dniu 25 czerwca br. organizacje działające w obszarze sektora energetyki odnawialnej wystosowały apel do premiera Donalda Tuska z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie przygotowania Krajowego Planu Działań w zakresie energii ze źródeł odnawialnych.

Więcej…
 
Energia odnawialna - Robert Redford promuje czyste źródła energii Poleć ten artykuł znajomemu...
Poniedziałek, 28 Czerwiec 2010 14:58

energiaSłynny aktor Robert Redford powiedział w piątek na szczycie "Amerykanie dla Sztuki" w Baltimore, że artyści powinni zwalczać "mity", które powstrzymują rząd od wspierania sztuki. Aktor podkreślił, że opinie, iż sztuka jest trywialna lub bezwartościowa lansowane są przez "ciasne umysły".

Więcej…
 
Energia wiatrowa - Nie osiągniemy celu w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej na 2010 rok Poleć ten artykuł znajomemu...
Poniedziałek, 28 Czerwiec 2010 14:55

windNa koniec roku 2009, stan realizacji celu indykatywnego szacowany jest na ok. 75 proc. Można już dziś śmiało stwierdzić, że cel w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej przyjęty przez Polskę na 2010 rok nie będzie osiągnięty – podaje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW).

Więcej…
 
Biomasa - Jest decyzja środowiskowa dla ekospalarni w Krakowie Poleć ten artykuł znajomemu...
Poniedziałek, 28 Czerwiec 2010 14:49

biomasaPrezydent Miasta Krakowa wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów (ZTPO) w Krakowie. Uzyskanie decyzji pozwoli inwestorowi, którym jest Krakowski Holding Komunalny S.A, na złożenie wniosku o dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności.

Więcej…
 
Energia odnawialna - Apel do premiera o interwencję ws. Krajowego Planu Działań OZE Poleć ten artykuł znajomemu...
Poniedziałek, 28 Czerwiec 2010 14:22

energia25 czerwca organizacje pozarządowe i grono ekspertów działających w obszarze sektora energetyki odnawialnej, wystosowały apel do premiera Donalda Tuska z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie przygotowania Krajowego Planu Działań w zakresie energii ze źródeł odnawialnych (KPD).

Więcej…
 
Energia słoneczna - Fabryka ABB odsłania największą w krajach nordyckich elektrownię słoneczną Poleć ten artykuł znajomemu...
Piątek, 25 Czerwiec 2010 15:24

solarNajwiększa, podłączona do sieci energetycznej elektrownia słoneczna w krajach nordyckich, zbudowana na dachu fabryki ABB, została oficjalnie oddana do użytku podczas ceremonii otwarcia, w której wzięli udział minister gospodarki Finlandii oraz osobistości ze świata nauki, przemysłu i biznesu.

Więcej…
 
« PoczątekNowszy artykuł12345678910Starszy artykułOstatnie »

Strona 3 z 208