Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia wiatrowa - Kopalnia "Konin" i GWEP zbudują wiatraki
Energia wiatrowa - Kopalnia "Konin" i GWEP zbudują wiatraki Poleć ten artykuł znajomemu...
Czwartek, 25 Marzec 2010 12:18
wiatrakiKopalnia Węgla Brunatnego „Konin” w Kleczewie S.A. i Global Wind Energy Poland sp. z o.o. podpisały umowę spółki KWE, której celem jest budowa farm wiatrowych o łącznej mocy do 175 MW na terenach powiatu konińskiego - informuje portal wirtualnykonin.pl.

Oba podmioty mają w spółce po 50% udziałów. Nazwa to skrót od Konin Wind Energy lub Konin Wiatr Energia. Pierwsze turbiny powinny stanąć w 2012 roku.

Jak stwierdził prezes KWB „Konin”, Sławomir Mazurek- Zrekultywowane obszary pogórnicze są wymarzonym miejscem lokalizacji farm wiatrowych, czego najlepszym dowodem będzie powstanie kilku farm na terenach po byłych odkrywkach kopalni „Konin”. Zamierzamy zbudować tam farmy o łącznej mocy do 175 MW, a zatem największe w Polsce.
Region koniński jest atrakcyjnym miejscem do zlokalizowania tego typu inwestycji – mówił Prezes GWEP Reuven Sharon - Obiektywne przesłanki – jak choćby korzystna siła wiatru, odpowiednie tereny czy infrastruktura energetyczna - potwierdzają empiryczne badania, prowadzone przez GWEP od marca 2009 roku.

Źródło: WNP