Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia wodna - ABB ma kontrakt na dostawę układów dla elektrowni wodnej w USA
Energia wodna - ABB ma kontrakt na dostawę układów dla elektrowni wodnej w USA Poleć ten artykuł znajomemu...
Wtorek, 20 Kwiecień 2010 15:04

wodaABB podpisał kontrakt z US Bureau of Reclamation na dostawę sześciu statycznych układów wzbudzenia UNITROL® 6800 dla Trzeciej Elektrowni na zaporze Grand Coulee na rzece Kolumbia w stanie Waszyngton.

UNITROL® 6800 to najnowsza i najnowocześniejsza generacja statycznych układów wzbudzenia, oparta na wysokosprawnym systemie sterowania AC 800PEC marki ABB. Dostawa urządzeń zaplanowana jest na początek 2011 roku. Całość dostaw ma zostać zrealizowana w 2013 roku.

Ogromne doświadczenie w obszarze statycznych układów wzbudzenia, włączając w to wiele zainstalowanych systemów UNITROL® 6000, to kluczowe czynniki wyboru ABB jako dostawcy w tym projekcie.
- Zapora Grand Coulee to największy producent energii wodnej w Stanach Zjednoczonych i bardzo cieszymy się, że jesteśmy zaangażowani w projekt modernizacji tego obiektu - powiedział Remo Lütolf, szef biznesu Energoelektroniki w ABB. - ABB jest zaangażowane w wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii i przyczynia się do zaspokajania rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną przy jednoczesnym minimalnym wpływie na środowisko naturalne.

Zgodnie z warunkami kontraktu ABB będzie odpowiedzialne za projekt, produkcję, instalację i testy sześciu chłodzonych wodą statycznych układów wzbudzenia wraz z chłodzonymi wodą transformatorami, jak również za usunięcie pracujących obecnie urządzeń.

Układy wzbudzenia regulują napięcie i poziom mocy biernej generatora. Jest to kluczowa kwestia przy wytarzaniu energii wymagana dla zachowania stabilności sieci.

Źródło: WNP