Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia odnawialna - Polenergia uruchamia swój pierwszy punkt ładowania samochodów elektrycznych
Energia odnawialna - Polenergia uruchamia swój pierwszy punkt ładowania samochodów elektrycznych Poleć ten artykuł znajomemu...
Czwartek, 22 Kwiecień 2010 15:07

energiaPolenergia, spółka z grupy Kulczyk Investments, działająca w obszarze energetyki konwencjonalnej i odnawialnej, uruchomiła przy ul. Kruczej w Warszawie swój pierwszy punkt ładowania samochodów elektrycznych.

Jest to punkt pokazowy, związany z prezentacją samochodu elektrycznego marki Tesla Roadster, który powstał w wyniku wspólpracy Tag Heuer i Tesla Motors dla uczczenia 150 urodzin szwajcarskiej marki.

Obchodzący 150 urodziny Tag Heuer połączył siły z Tesla Motors. Efektem tej współpracy jest model Tesla Roadster, który w ramach światowego tournee w dniach 21-24 kwietnia 2010 r. prezentowany jest również w Warszawie. Podczas pobytu samochodów elektrycznych marki Tesla w stolicy, Polenergia zapewni im możliwość „tankowania” poprzez Punkt ładowania samochodów elektrycznych zlokalizowany przy siedzibie spółki na ul. Kruczej. Jest to pierwszy punkt Polenergii pozwalający na ładowanie samochodów elektrycznych.
Poprzez zaangażowanie w projekt Polenergia podkreśla ekologiczny aspekt swojej działalności. Inwestycje w odnawialne źródła energii takie jak biogazownie czy farmy wiatrowe to jeden z kluczowych obszarów działania spółki. W przyszłości spółka planuje instalację sieci punktów do ładowania na terenach, gdzie spółka córka Polenergia Dystrybucja dostarcza energię elektryczną.

Polenergia SA to holding energetyczny, utworzony w 2000 r., działający w sektorze wytwarzania, obrotu i przesyłu energii elektrycznej oraz pozostałych produktów energetycznych. W skład grupy wchodzi pięć podmiotów: Polenergia SA (nadzór właścicielski, obrót prawami majątkowymi), POLENERGIA Dystrybucja Sp. z o.o. (dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej na bazie wybudowanej bądź nabytej infrastruktury elektroenergetycznej), POLENERGIA Kogeneracja Sp. z o.o. (budowa infrastruktury gazowej i do wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w kogeneracji oraz sprzedaż wytworzonej energii elektrycznej, a także dystrybucji gazu ziemnego i ciepła), POLENERGIA Biogaz Sp. z o.o. (budowa infrastruktury do wytwarzania biogazu oraz energii elektrycznej i cieplnej w oparciu o odnawialne źródła energii (OZE) w szczególności o gaz składowiskowy i biogaz), POLENERGIA Wiatr Sp. z o.o. (budowa farm wiatrowych).

Źródło: WNP