Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Biomasa - Rafako dostarczy do Włoch kotły za 17 mln euro
Biomasa - Rafako dostarczy do Włoch kotły za 17 mln euro Poleć ten artykuł znajomemu...
Czwartek, 06 Maj 2010 15:59

biomasaZa prawie 17 milionów euro Rafako dostarczy trzy kotły odzyskowe do instalacji termicznej utylizacji odpadów komunalnych w Turynie (Włochy).

To kolejny projekt z segmentu obiektów do termicznej utylizacji odpadów komunalnych, jaki realizuje fabryka z Raciborza.

Wcześniej Rafako podpisało kontrakt o wartości ponad 8,5 mln euro na dostawę dwóch podobnych kotłów odzyskowych do instalacji termicznej utylizacji odpadów komunalnych w Baku (Azerbejdżan).

Obydwa projekty Rafako realizuje dla firmy CNIM Constructions Industrielles de la Mediterranée. To francuski koncern specjalizujący się w tego typu inwestycjach, który już kolejny raz korzysta z usług producenta kotłów z Raciborza. Wcześniej Rafako dostarczyło dla CNIM walczaki i elementy ciśnieniowe.
18 marca 2010 roku podpisano kolejną umowę, o wartości prawie 17 milionów euro, na dostawę podobnych kotłów dla inwestycji w Turynie.

- Projekty te są o tyle ważne, że związane z bardzo dużym zaangażowaniem własnego potencjału projektowego i wytwórczego Rafako. Obok bloków energetycznych na parametry nadkrytyczne, instalacje termicznej utylizacji odpadów komunalnych są priorytetem naszej firmy – podkreśla Wiesław Różacki, prezes zarządu i dyrektor generalny Rafako.

- Tego typu projekty powinny być elementem promocji inwestycji związanych z utylizacją odpadów w Polsce - ocenia prezes Różacki.

Trzy kotły do spalarni odpadów w Turynie Rafako dostarczy do końca kwietnia 2011 roku. Do tej pory firma wyprodukowała już blisko 70 kotłów odzyskowych, z tego ponad 50 do instalacji termicznej utylizacji odpadów. Są one głównie eksploatowane w krajach Europy Zachodniej – od Hiszpanii, przez Francję, Wielką Brytanię, Holandię, Belgię, Niemcy, Szwajcarię, Austrię, Danię, aż po Szwecję i Azerbejdżan.

Źródło: WNP