Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia wodna - MEW przyspiesza inwestycje w elektrownie wodne
Energia wodna - MEW przyspiesza inwestycje w elektrownie wodne Poleć ten artykuł znajomemu...
Wtorek, 22 Czerwiec 2010 14:11

wodaNiemal 130 mln zł planuje łącznie zainwestować w odnawialne źródła energii notowana na NewConnect spółka MEW S.A. Do końca 2013 roku firma zamierza uruchomić małe elektrownie wodne o łącznej mocy przekraczającej 6 MW.

- W ostatnich dniach uzyskaliśmy warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej jednej z budowanych elektrowni, która zostanie zlokalizowana na terenie województwa wielkopolskiego. Naszym partnerem w tym przedsięwzięciu Energa Operator S.A. - mówi Marcin Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej spółki MEW. - Zawarcie tej umowy jest niezbędnym warunkiem do zakończenia inwestycji w planowanym terminie.

Wydanie zgody na przyłączenie planowanej elektrowni wodnej do sieci elektroenergetycznej jest jednym z najbardziej istotnych elementów procesu inwestycyjnego, który umożliwia sfinalizowanie rozpoczętego przedsięwzięcia. Na początku swojej działalności firma wytypowała dziewięć lokalizacji, z których cztery zaplanowano pozyskać w 2010 roku. Aktualnie spółka dysponuje dwoma lokalizacjami pod przyszłe małe elektrownie wodne, zostaną one zbudowane w województwie wielkopolskim oraz podkarpackim. Jednocześnie trwają negocjacje dotyczące przejęcia kolejnych terenów, gdzie powstaną następne dwie małe elektrownie wodne.
W czerwcu 2010 roku spółka MEW S.A. podpisała z małopolskim partnerem list intencyjny dotyczący współpracy na rzecz budowy dwóch stopni wodnych na Wiśle, a w dalszej kolejności uruchomienia elektrowni wodnych o łącznej mocy 6 MW. Zakończenie inwestycji zaplanowano do końca 2013 roku, ich koszt wyniesie ok. 120 mln zł.