Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów MEW liczy na rozbudowę sieci energetycznej
MEW liczy na rozbudowę sieci energetycznej Poleć ten artykuł znajomemu...
Wtorek, 27 Lipiec 2010 10:07

wodaNotowane na NewConnect Małe Elektrownie Wodne, liczą że skorzystają na planowanych przez firmy dystrybucyjne rozbudowie sieci energetycznych. W ciągu najbliższych 5 lat planują wydać na ten cel ponad 4 mld zł.Według danych Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej tylko na budowę nowych linii energetycznych i stacji  operatorzy wydadzą do 2015 r. ok. 4,3 mld zł. Kwota ta nie zawiera środków, które poszczególni OSD (operator systemu dystrybucyjnego), zamierzają przeznaczyć na rozbudowę istniejących linii.
- Plany największych firm dystrybucyjnych z pewnością zwiększą dostępny potencjał pod inwestycje w elektrownie wodne, gdyż linie energetyczne pojawią się w miejscach, w których do tej pory budowa elektrowni wodnych była nieopłacalna. Sąsiedztwo nowych linii sprawi, że będziemy mogli rozważyć inwestycje  w wielu nowych lokalizacjach, które obecnie ze względu na duże odległości od linii przesyłowych byłyby dla MEW nieopłacalne- podkreśla Marcin Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej MEW.
Szczegóły  inwestycji planowanych przez OSD będzie znana do końca lipca po przeanalizowaniu przez URE (Urząd Regulacji Energetyki) projektów modernizacji i rozbudowy sieci energetycznych na lata 2011-2015.

Źródło: Everest Consulting Sp. z o.o.