Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły
Energia odnawialna - MG przygotowuje nowe prawo energetyczne oraz prawo gazowe i ustawę o OZE Poleć ten artykuł znajomemu...
Piątek, 18 Czerwiec 2010 09:42

energiaMinisterstwo Gospodarki przygotowuje nowelizację Prawa energetycznego, obejmujące tylko elektroenergetykę i ciepłownictwo, oraz prawo gazowe i ustawę o odnawialnych źródłach energii.

Więcej…
 
Biogaz - Wytwarzanie prądu z gazu może być efektywniejsze niż z węgla Poleć ten artykuł znajomemu...
Czwartek, 17 Czerwiec 2010 09:24

biogazJeśli cena za emisję jednej tony CO2 będzie wyższa niż 35 euro, to wytwarzanie energii elektrycznej z gazu będzie efektywniejsze niż z węgla - powiedział w środę dziennikarzom wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Więcej…
 
Energia wiatrowa - Farma wiatrowa Jargoniew- Mołtowo ma ruszyć na początku 2011 roku Poleć ten artykuł znajomemu...
Czwartek, 17 Czerwiec 2010 09:00

wiatrakiUruchomienie farmy wiatrowej Jargoniew- Mołtowo o mocy 20,5 MW, którą buduje GDF Suez Energia Polska, planowane jest na styczeń 2011 roku.

Więcej…
 
Energia odnawialna - Trzy firmy energetyczne podpisały deklaracje zrównoważonego rozwoju Poleć ten artykuł znajomemu...
Czwartek, 17 Czerwiec 2010 08:59

energiaFortum Power and Heat Polska, Lotos i PSE Operator podpisały Deklaracje w sprawie zrównoważonego rozwoju w branży energetycznej w Polsce.

Więcej…
 
Energia wiatrowa - Powstał Kodeks Etyki w sektorze energetyki wiatrowej Poleć ten artykuł znajomemu...
Czwartek, 17 Czerwiec 2010 08:57

wiatraki16 czerwca grupa firm z sektora energetyki wiatrowej, podjęła decyzję o podpisaniu kodeksu etycznego postępowania w trakcie przygotowania i realizacji inwestycji polegających na budowie farm wiatrowych. Kodeks Etyki został przygotowany przez Fundację na rzecz Energetyki Zrównoważonej w ramach projektu „Standaryzacja ocen oddziaływania na środowisko w energetyce wiatrowej”.

Więcej…
 
Energia słoneczna - Panele słoneczne za pół ceny Poleć ten artykuł znajomemu...
Czwartek, 17 Czerwiec 2010 08:23

solarAż 45 proc. dofinansowania będą mogli otrzymać klienci indywidualni z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup kolektorów słonecznych, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Więcej…
 
Energia odnawialna - Pożyczki dla przedsiębiorstw chcących zmniejszyć zużycie energii Poleć ten artykuł znajomemu...
Środa, 16 Czerwiec 2010 15:42

energiaOd czerwca małe i średnie przedsiębiorstwa mogą występować do Agencji Rozwoju Przemysłu o pożyczki na realizację inwestycji poprawiających efektywność energetyczną. Pożyczki mogą być przeznaczone na inwestycje prowadzące do zmniejszenia zużycia energii w procesach produkcyjnych oraz zwiększenia udziału energii odnawialnej i energii pozyskiwanej z odpadów lub ciepła odpadowego.

Więcej…
 
« PoczątekNowszy artykuł12345678910Starszy artykułOstatnie »

Strona 8 z 208